Ala andmete kuvamine

Kaitsealune ala või üksikobjekt: Kavilda ürgorg (KLO1000488)Väljad: peida ,kuva
Maastikulised väärtusedpinnavorm (oos,karst)
Ala staatusendine kaitsealune
Vöönditüüppiiranguvöönd
Üksikobjekti tüüporg (pinnavorm)
KKR koodKLO1000488
Maamaksu protsent50
NimiKavilda ürgorg
On maksusoodustusJah
On registriobjektJah
Maismaa pindala (ha)55,9
Siseveekogude pindala (ha)0,4
IseloomustusKavilda ürgorg asub Tartumaal Puhja vallas. Kaitseala on moodustatud 1957. aastal maastikuelemendi kaitseks. Kavilda ürgorg on järsuveeruline sügav (u 30 m), millesse suubuvad sälkorud. Ürgorg saab alguse Elva lähistelt, on ligikaudu 19 km pikk ning suubub Emajõe madalikule. Oru põhjas voolab Kavilda jõgi, mille kallastel on soostunud lamm ja millele on rajatud paisjärved. Kaitstavas osas on oru laius ligikaudu 1 km. Samas asub ka Siidri linnamägi ja ohvriallikas - Kave-läte, mis on muinsuskaitse all. Kaitseala pindala on 56,3 ha.
Tüüpuuendamata kaitsekorraga ala
Andmed Keskkonnaregistris:Ava objekti andmed Keskkonnaregistris
http://register.keskkonnainfo.ee/...
Asukoht Maa-ameti X-GIS kaardirakenduses:Ava objekti asukoht Maa-ameti X-GIS rakenduses
http://xgis.maaamet.ee/...
Asukoht: peida ,kuva
Ala kohanimiTartu maakond, Elva vald, Kaimi küla
Tartu maakond, Elva vald, Mõisanurme küla
Seosed: peida ,kuva
Kaitsealuse ala või üksikobjekti veekogudKavilda läte VEE4605100
Kavilda jõgi VEE1036200
Kerkuläte VEE4105000
Linnamäe allikas VEE4605102
Johannese allikas VEE4605101
Linnamäe allikas VEE4605103
Pikati allikas VEE4605105
Järgnevad kaitstavad aladKavilda ürgoru maastikukaitseala (KLO1000736)
Pildid: peida ,kuva
Kavilda ürgorg, Kavilda jõgi Foto: R.Müür 09.03.2003
Dokumendid: peida ,kuva
Seotud dokument Vabariigi Valitsuse 9. juuli 2020. a määrus nr 56 "Kavilda ürgoru maastikukaitseala kaitse-eeskiri"
Seotud dokument MAAMAKSUSEADUS (terviktekst)
Seotud dokument Keskkonnaministri 19. mai 2004. a määrus nr 52 Kaitsealade ja kaitstavate looduse üksikobjektide valitsemise volituste andmine
Seotud dokumentTartu raj. TSN TK 09.09.1964 otsus nr.99 Looduse kaitsest Tartu rajoonis
Seotud dokumentLooduskaitse korraldamisest Elva rajoonis