Saare andmete kuvamine

Saar: Vormsi saar / OrmsöVäljad: peida ,kuva
KaitseOsaliselt kaitse all
Kood335
NimiVormsi saar / Ormsö
Lisainfo3 km Noarootsi poolsaarest, mandrist eraldab Voosi kurk (laius 2,5 km), Hiiumaast Hari kurk (12 km). Tugevasti liigestatud rannajoon, kuni 10 m kõrge, loodetipul Saksbi ja kirdetipul Norbi tuletorn, rohkesti metsa, 11 küla.
Kaardil: IVa
Pindala (ha)9334,51
Pindala (ha, põhikaardilt)9385,584
Ümbermõõt (km)101,046
Asukoht: peida ,kuva
Saare haldusüksusedLääne maakond, Vormsi vald, Borrby küla
Lääne maakond, Vormsi vald, Diby küla
Lääne maakond, Vormsi vald, Fällarna küla
Lääne maakond, Vormsi vald, Förby küla
Lääne maakond, Vormsi vald, Hosby küla
Lääne maakond, Vormsi vald, Hullo küla
Lääne maakond, Vormsi vald, Kersleti küla
Lääne maakond, Vormsi vald, Norrby küla
Lääne maakond, Vormsi vald, Rälby küla
Lääne maakond, Vormsi vald, Rumpo küla
Lääne maakond, Vormsi vald, Saxby küla
Lääne maakond, Vormsi vald, Söderby küla
Lääne maakond, Vormsi vald, Suuremõisa küla
Lääne maakond, Vormsi vald, Sviby küla
Seosed: peida ,kuva
Külge liitunud saarednimetu
nimetu
nimetu
nimetu
nimetu
nimetu
nimetu
nimetu
nimetu
nimetu
nimetu
nimetu
nimetu
nimetu
Saar piirneb merealadegaHobulaiu - Rumpo rand VEE3315000
Sviby lahe reid VEE3314010
Sviby laht VEE3314020
Voosi kurk VEE3316000
Nordgrund VEE3206000
Rälby laht VEE3208000
Pasilaiu - Rumpo rand VEE3313020
Hari kurk idaosa VEE3311030
Hullo laht VEE3313010
Muhu väin VEE3312000
Kersleti järv VEE2038100
nimetu VEE2045620
nimetu VEE2038110
Suurallikas VEE4801900
Prästvike VEE2045600
nimetu VEE2038210
Diby järv / Dibyträske VEE2038200
Prästvike oja VEE1160400
Saarel asuvad kaitsealused alad ning üksikobjektidVormsi MKA, Hosby skv. (KLO1100434)
Vormsi MKA, Rälby skv. (KLO1100431)
Vormsi MKA, Rumpo skv. (KLO1100746)
Vormsi maastikukaitseala (KLO1000220)
Vormsi MKA, Huitbergi pv. (KLO1101401)
Vormsi MKA, Kärrsläti pv. (KLO1101402)
Saxby merikotka püsielupaik (KLO3000879)
Sviby Bloxami punalehiku püsielupaik (KLO3000456)
Kersleti merikotka püsielupaik (KLO3000155)
Saxby merikotka püsielupaiga sihtkaitsevöönd (KLO3101067)
Huitbergi könttanuka püsielupaiga sihtkaitsevöönd (KLO3101080)
Sviby Bloxami punalehiku püsielupaiga sihtkaitsevöönd (KLO3100259)
Smen (KLO4000448)
Suurallikas (KLO4001153)
Parunikivi (KLO4000909)
Huitbergi könttanuka püsielupaik (KLO3000892)
Vargstein (KLO4000449)
Vormsi MKA, Diby pv. (KLO1100432)
Vormsi MKA, Prästviigi pv. (KLO1100435)
Vormsi MKA, Saxby pv. (KLO1100433)
Vormsi MKA, Rumpo pv. (KLO1100745)
Kersleti merikotka püsielupaiga sihtkaitsevöönd (KLO3100441)
Näsi merikotka püsielupaik (KLO3000411)
Hullo kanakulli püsielupaik (PLO1000556)
Hullo kanakulli püsielupaiga sihtkaitsevöönd (PLO2000676)
Hullo kanakulli püsielupaiga piiranguvöönd (PLO2000703)
Väinamere hoiuala (Läänemaa) (KLO2000241)
Skärestain (KLO4000910)
Saxby merikotka püsielupaiga sihtkaitsevöönd (KLO3101712)
Saxby merikotka püsielupaik (KLO3001502)
Näsi merikotka püsielupaiga sihtkaitsevöönd (KLO3100395)
Borrby looduskaitseala (-245936414)
Borrby looduskaitseala sihtkaitsevöönd (1804255755)
Väinamere hoiuala (Läänemaa) (-1044635164)
Näsi merikotka püsielupaiga piiranguvöönd (KLO3101370)
Norrby kassikaku püsielupaik (PLO1000857)
Sviby kassikaku püsielupaik (PLO1000862)
Norrby kassikaku püsielupaiga sihtkaitsevöönd (PLO2001403)
Sviby kassikaku püsielupaiga sihtkaitsevöönd (PLO2001412)
Sviby kassikaku püsielupaiga piiranguvöönd (PLO2001411)
Norrby kassikaku püsielupaiga piiranguvöönd (PLO2001402)
Hullo kanakulli püsielupaik (KLO3001665)
Hullo kanakulli püsielupaiga sihtkaitsevöönd (KLO3101903)
Hullo kanakulli püsielupaiga piiranguvöönd (KLO3101911)
Sviby kassikaku püsielupaik (KLO3001796)
Sviby kassikaku püsielupaiga sihtkaitsevöönd (KLO3102090)
Sviby kassikaku püsielupaiga piiranguvöönd (KLO3102091)
Norrby kassikaku püsielupaik (KLO3001797)
Norrby kassikaku püsielupaiga sihtkaitsevöönd (KLO3102092)
Norrby kassikaku püsielupaiga piiranguvöönd (KLO3102093)
Saxby merikotka püsielupaik (KLO3002039)
Saxby merikotka püsielupaiga sihtkaitsevöönd (KLO3102352)