Saare andmete kuvamine

Saar: Suur-Pakri saar / Stora RågöVäljad: peida ,kuva
KaitseTäielikult kaitse all
Kood97
NimiSuur-Pakri saar / Stora Rågö
Rühma nimiPakri saared
Lisainfo5 km Vihterpalu jõe suudmest kirdes, Idas vastu Väike-Pakrit 1,5 km lai ja 1,6-1,8 m sügav väin, milles 6 väiksemat saart. Piklik NW--SE sihis, põhjarannikul paekallas (8 m), idarannik liigestatud, lõunaosa kohati soine, rannaniidud, lehtmets, 3 sõja ajal maha jäetud küla asemed, kirderannikul tulepaak.
Kaardil: IIIb
Pindala (ha)1268,42
Pindala (ha, põhikaardilt)1281,144
Ümbermõõt (km)22,844
Asukoht: peida ,kuva
Saare haldusüksusedHarju maakond, Paldiski linn*
Seosed: peida ,kuva
Saar piirneb merealadegaSoome laht (avaosa) VEE3100000
Pakri väina põhjaosa VEE3140010
Kurkse väin VEE3139010
Pakri väina põhjaosa VEE3140020
Kurkse väina avaosa VEE3139030
Lihlviki VEE2005200
nimetu VEE2005100
Bodän VEE2005210
Saarel asuvad kaitsealused alad ning üksikobjektidPakri hoiuala (KLO2000167)
Pakri maastikukaitseala (PLO1000883)
Pakri MKA, Pakri pv. (KLO1100693)
Suur-Pakri rändrahn; (Suur-Pakri saare rändrahn; Suur-Pakri suurkivi) (KLO4000942)
Pakri maastikukaitseala (KLO1000113)
Pakri maastikukaitseala, Pakri saarte metsade sihtkaitsevöönd (PLO2001491)
Pakri maastikukaitseala, Pakri saarte piiranguvöönd (PLO2001493)