Ala andmete kuvamine

Kaitsealune ala või üksikobjekt: Nätsi-Võlla LKA,Salusaarte skv (KLO1100552)Väljad: peida ,kuva
Ala staatuskaitsealune
Vöönditüüplooduslik sihtkaitsevöönd
IUCN kategooriaIb - Kõnnumaa
Kaitsekorra alus2017.03.24 Vabariigi Valitsuse 24. märtsi 2017. a määrus nr 66 "Nätsi-Võlla looduskaitseala moodustamine ja kaitse-eeskiri"
KKR koodKLO1100552
Asub kaitsealalNätsi-Võlla looduskaitseala (KLO1000201)
Maamaksu protsent0
NimiNätsi-Võlla LKA,Salusaarte skv
On maksusoodustusJah
On registriobjektJah
Maismaa pindala (ha)272,3
Siseveekogude pindala (ha)0
Kaitse eesmärgi kirjeldusSalusaarte sihtkaitsevööndi kaitse-eesmärk on sooökosüsteemide looduslikkuse säilitamine ja taastamine ning kaitsealuste liikide, kaljukotka ja merikotka, elupaikade kaitse. Kaitstavad elupaigatüübid on rabad, nokkheinakooslused, siirde- ja õõtsiksood, vanad loodusmetsad, soostuvad ja soo-lehtmetsad ning siirdesoo- ja rabametsad.
Tüüplooduskaitseala
Andmed Keskkonnaregistris:Ava objekti andmed Keskkonnaregistris
http://register.keskkonnainfo.ee/...
Asukoht Maa-ameti X-GIS kaardirakenduses:Ava objekti asukoht Maa-ameti X-GIS rakenduses
http://xgis.maaamet.ee/...
Asukoht: peida ,kuva
Ala kohanimiPärnu maakond, Pärnu linn, Soeva küla
Seosed: peida ,kuva
Kaitsealuse ala või üksikobjekti veekogudPunaoja (Punane jõgi) VEE1120000
Dokumendid: peida ,kuva
Seotud dokumentSeletuskiri: Vabariigi Valitsuse 24. märtsi 2017. a määrus nr 66 "Nätsi-Võlla looduskaitseala moodustamine ja kaitse-eeskiri"
Kaitstava ala kaitse-eeskirja tingimuste aruanne: peida ,kuva
Liikumine:
Inimeste viibimine (liikumispiirang)Piiratud Algus: 15.02. Lõpp: 31.07.
Liikumine sõidukigaPiiratud Kaitsealal on keelatud sõidukitega sõitmine väljaspool teid ja radu, välja arvatud järelevalve- ja päästetöödel, kaitseala valitsemise ja kaitse korraldamisega seotud tegevusel, kaitseala valitseja nõusolekul teostataval teadustegevusel ning kaitse-eeskirjaga lubatud töödel.
Liikumine maastikusõidukigaPiiratud Kaitsealal on keelatud maastikusõidukitega sõitmine väljaspool teid ja radu, välja arvatud järelevalve- ja päästetöödel, kaitseala valitsemise ja kaitse korraldamisega seotud tegevusel, kaitseala valitseja nõusolekul teostataval teadustegevusel ning kaitse-eeskirjaga lubatud töödel.
Liikumine ujuvvahendigaPiiratud Kaitsealal on keelatud ujuvvahendiga sõitmine, välja arvatud kaitseala valitsejaga kooskõlastatud õpperadadel ja järelevalve-, teadus- ning päästetöödel.
Marjade, seente korjaminePiiratud Salusaarte sihtkaitsevööndis on inimeste viibimine keelatud 15. veebruarist kuni 31. juulini.
Muude metsa kõrvalsaaduste korjamineKeelatud
LõkketegeminePiiratud Lõkketegemine on kaitsealal lubatud kohas, mis on kaitseala valitseja nõusolekul selleks ette valmistatud ja tähistatud.
TelkiminePiiratud Telkimine on kaitsealal lubatud kohas, mis on kaitseala valitseja nõusolekul selleks ette valmistatud ja tähistatud.
Rahvaürituste korraldaminePiiratud Kaitsealal on lubatud vähem kui 15 osalejaga rahvaürituste korraldamine selleks ettevalmistamata kohtades, välja arvatud Salusaarte sihtkaitsevööndis ajavahemikul 15. veebruarist kuni 31. juulini ilma kaitseala valitseja nõusolekuta. Enam kui 15 osalejaga rahvaürituse korraldamine on lubatud kaitseala valitseja nõusolekul.
Püük ja varumine:
KalapüükKeelatud
Roo varumineKeelatud
Adru varumineKeelatud
JahipidaminePiiratud Jahipidamine keelatud 15. veebruarist kuni 31. juulini, linnujaht keelatud terve aasta.
Majandamine:
Uute ehitiste püstitaminePiiratud Kaitsealal on keelatud uute ehitiste püstitamine, välja arvatud käesoleva määrusega lubatud tegevus.
Biotsiidi ja taimekaitsevahendi kasutamine
Väetiste kasutamine
Uuendusraie
Puhtpuistute kujundamine, energiapuistute rajamine
Uue maaparandussüsteemi rajamine
Veekogude veetaseme ja kaldajoone muutmine
Maavara kaevandamine